fbpx

Dişçi de Diş Beyazlatma

Dişçi de Diş Beyazlatma Ağız ve diş sağlığı herkes için önemli bir yere sahiptir. Estetik görünüşe sahip olmakta en az dişlerin sağlıklı olması kadar önemli bir konu. Bu noktada dişlerin daha beyaz ve düzgün görünmesi için herkesin bir çabası bulunuyor.

Son dönemlerde özellikle diş beyazlatma işlemleri ve talepleri artan bir ivme kazanmış gibi görünüyor. Dişçide diş beyazlatma işleminin sıklıkla tercih edildiği şu günlerde kimi insan da evde kendi yöntemleri ile bu işlemi gerçekleştirmekteler. Ancak, bir gerçek vardır ki diş beyazlatma işlemi basit bir işlem değildir. Bu işlem, muhakkak bir uzman diş hekimi kontrolü ya da uygulaması ile yapılması gereken bir işlemdir.

diş beyazlatma
                                  Dişçi de Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma İşlemi Neden Gereklidir

Dişçi de Diş Beyazlatma, Birçok çeşitli nedenler (çay, kahve, sigara, renklendirici ihtiva eden gıdalar vb.) ile sararan ya da renk değiştiren dişlerin daha sağlıklı ve elbette daha estetik görünmesini sağlamak nedeni ile diş beyazlatma işlemi yapılmaktadır.

Diş beyazlatma işlemi dişin dentin ve mine tabakalarının renk değişimlerinin farklı metotlar kullanılarak dişin doğal rengine ulaştırılması işlemidir. Bu uygulama sonrası dişlerde 7 hatta 8 tona yakın bir beyazlama görülmesi mümkündür.

Diş beyazlatması, dişçide diş beyazlatma (Office bleaching) ya da evde diş beyazlatma (Home bleaching) işlemleri olarak gerçekleştirilebilir.

Dişçi de Diş Beyazlatma Dişçide yapılan beyazlatma yönteminde, diş yüzeyine uygulanan tıbbi jel ve uygulama metoduna göre lazer ışığı kullanılır.

Doktor önerisi ile evde yapılan diş beyazlatması ise, hastaya uygun diş kalıbına sürülen jel ile özellikle uyku saatlerinde dişe takılmak sureti ile yapılan beyazlatma işlemidir.

Diş Beyazlatma İşleminin Faydaları

Dişçi de Diş Beyazlatma, Diş beyazlatma işlemi iletişimin en önemli unsuru olan diyalog kurma anında, kişilerin daha çekici gülüşler ve konuşması anında karşı taraf tarafından daha dikkatli dinlenmesi oranını arttıran bir işlem olabilir. Dişçi de Diş Beyazlatma, Daha sağlıklı ve beyaz bir diş yapısı bu durumu ortaya çıkartabilir.

Dişçide diş beyazlatma işlemi yaptırmaya karar veren hastaların öncelikle diş kontrollerin hekimleri tarafından yapılır ve gerekli görülen tedavi metodu var ise uygulandıktan sonra en son basamak olarak diş beyazlatılması işlemi yapılmalıdır. Dişçi de Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Fiyatları 2022

Diş Hekimleri odası 2022 fiyatları belli oldu buna göre diş beyazlatma fiyatı

  • Diş Ağartma ( Beyazlatma Vital Tek Diş En Çok 4 Adet ) ( Malzeme Ücreti Hariç ) ………. : 295 TL
  • Diş Ağartma ( Beyazlatma Devital Tek Diş) Sean Başına ( Seans başına – Dolgu Hariç ) : 375 TL
  • Diş Ağartma ( Beyazlatma – Tek Çene ) Malzeme Hariç )……………………………………………..: 1620 TL

Sosyal Medyalarımız