Kalıcı Diş Beyazlatma

Gün içerisinde sürekli tüketildiği görülen kahve, çay, sigara vb. nedeni ile dişler bir süre sonra beyazlığını kaybetmeye başlamaktadır. Tekrardan bembeyaz dişlerin sahibi olmaksa porselen dişlerle mümkün olacağı gibi çok daha basit aynı zamanda da alternatif yöntemlerden biri olan kalıcı diş beyazlatma ile söz konusu olacaktır. Maddi açıdan ekonomik olduğu görülen bu yöntem dişlerin aşınmasına yol açmadığı gibi koruyucu işlem görevi de görebilmektedir. Diş beyazlatma işlemi öncesi mutlaka diş taşı temizliği yapılması gerekmektedir. Bilinenin aksine diş taşı temizliği dişlere zarar vermez aksine diş etlerinin daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Kliniğimizce çokça tercih edilen yöntem hastalar için çok daha sağlıklı olacaktır. Uygulama açısından bakıldığında kaliteli olduğu da görülen yöntemin bembeyaz gülüşleri sizlere getirdiğini bilmeniz gerekir. İki değişik yöntem ile gerçekleştirilen uygulamada ilk yöntem merkezimizde uzman hekimlerimizce titizlikle ve profesyonelce gerçekleştirdiğimiz işlemleri karşınıza çıkaracaktır. İkinci yöntemse evlerinizde kendi uygulayacağınız işlemleri temel almaktadır. Bizler merkezimizde uygulanan yöntemi tavsiye etmekteyiz. Zira bu şekilde hekimlerimiz dişinizin yapısını ve rengini göz önüne alarak duruma göre tek yahut daha çok süren seanslar şeklinde uygulamayı gerçekleştirebilmektedir. Bu durum dişlerinizin hassasiyeti açısından önemli olacaktır. Peki, bu uygulama nasıl yapılır? Dişlerinizi izole edebilmeniz ve tabi üzerilerinde beyazlık için gerekli jeli kullanmanız uygulamanın yapılışını açıkça ortaya koyacaktır.

Diş Beyazlatma Sonrası Yapılması Gerekenler

  • Sigara kullanımın azaltılması
  • Alkol Kullanımın azaltılması
  • Çilek, Kiraz, Vişne gibi gıdalar sonrasında dişlerin hemen fırçalanması.
  • Salçalı gıdalar sonrası dişlerin hemen fırçalanması.
  • Sabah ve Akşam düzenli olarak mutlaka 2. dakika dişlerin fırçalanması.
disbeyazlatmaoncesisonrasi
Kalıcı Diş Beyazlatma

Kalıcı Diş Beyazlatma İçin Yapılması Gerekenler!

Kalıcı diş beyazlatma uygulamasında jelin ısısıyla lazer cihazlara yer verilmektedir. İşlem sırasında dişlerinize ısı vermeksizin tercih edilen lazer cihazlarıyla çok daha hızlı sonuçlar elde edebilmekteyiz. İhmale uğrayan konulardan biri olan dişler yeterli bakımla ve tabi düzenli kontrollerle sizler için sorun olmaktan çıkacaktır. Bu noktada sağlıklı olan dişlerse beyazlığı ile dikkat çekecektir. Zira çürüksüz, sorunsuz, beyaz, parlak dolayısıyla da sağlıklı olan dişler kimi zaman kişileri bir noktada yanıltabilmektedir. Bu durumsa dişleri oldukça sağlıklı görünen ancak yine de beyaz olmayan dişleri örnek olarak gösterecektir.

Kalıtsal yapıdan kaynaklanan bu tip sorunlarda söz konusu tedavinin uygulanması önerilebilir. Öyle ki teknolojinin giderek daha da gelişmesi etkili olduğu kadar hızlı da olabilen beyazlıkları dişlerinize getirebilmektedir. Sizlere özel hazırlanan ve diş kalıbınızın içinde yer vereceğiniz jel sayesinde de aradığınız beyazlığı dişlerinizde görebilirsiniz. Gece yatmadan evvel dişinize yerleştireceğiniz kalıp, sabaha dek dişlerinizde kaldığında aradaki farkı net bir şekilde görmeniz de mümkün olacaktır. Tabi bu kalıbın öncesinde dişlerinizle alakalı sağlık sorunları varsa onları ortadan kaldırmanız özellikle de beyazlığın önünde engel teşkil eden diş taşlarınızı temizletmeniz gerekecektir.

Lazer Uygulamasıyla Kalıcı Diş Beyazlatma!

Kalıcı diş beyazlatma, merkezimizde yer alan uzman doktorlarımız tarafından yapıldığında dişlerinizde söz konusu olan beyazlamayı da rahat bir şekilde takip edebileceksiniz demektir. Dişlerde istenen beyazlıkların sağlanması jelin yanı sıra karşınıza çıkan lazer yöntemiyle de mümkün olacaktır. Sarı ve tonundaki dişlerden sıkılmış olanlar! Göz alıcı gülüşlere bir an önce kavuşmak isteyenler! Kısa sürede etkili sonuçlarla dikkat çekmeyi düşünenler!

Lazer Yöntemi

Söz konusu lazer yöntemini merkezimizde profesyonelce gerçekleştirmekte böylece beyaz gülüşlerin tadını çıkarma fırsatını sizlere sunmaktayız. Peki, bu yöntem nasıl uygulanacak? Öncelikle varsa sağlık problemleri ortadan kaldırılacaktır. Ardından dişlerde özel ışıklarla beyazlatma sağlanmaktadır. Bu işlemi ise dış kısımda lazerle gerçekleştirilen beyazlama işlemleri izlemektedir. İç kısımlara kadar ulaşmayan lazer ışığıyla ilaçlar dişte söz konusu olabilecek zararlara yer vermemektedir. Bahsi geçen işlemlerin ardından kalıcı beyazlıklar sağlanmış olacaktır. Peki, bu uygulamanın tercih edilmesindeki nedenler nelerdir? Tabi ki de estetik açıdan daha güzel görüntüleri beraberinde getirmesidir. Böylelikle çok daha sağlıklı görünen dişler kişilerin kendilerini iyi hissetmelerine de yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyalarımız