Porselen Kron

 

Porselen kron kaplama, diş eksiklerinin meydana gelmesi durumlarında
tercih edilen diş tedavileri arasında yer alır.

Porselen Kron Nedir?

Porselen kron kaplama, diş eksiklerinin meydana gelmesi durumlarında tercih edilen diş tedavileri arasında yer alır. Farklı nedenlere bağlı olarak oluşan,

Dişlerde aşırı çürükler

Diş yüzeylerinde renk farklılıklarının oluşması durumlarında hasarlı diş küçültülür, laboratuar ortamında hazırlanan diş küçültülmüş dişin üzerine yapıştırılarak uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Porselen kuron diş tedavisi tek dişe de uygulanabilir, birden fazla hasarlı dişi tedavi etmek için de tercih edilir. Porselen kuronlar dişe sabitlendiği için hastalar tarafından çıkarılıp tekrar ağza yerleştirilemezler. Yanı porselen kuronlar hareketli diş tedavisi kategorisinde yer almaz. Porselen kron kaplama “E-max kron” olarak da isimlendirilmektedir. Porselen kuronlar seramikten üretilir ve metal içermedikleri için güvenle tercih edilebilir.

Bizimle İletişime Geçin

Neden Biz?

İnsan Merkezli Yaklaşım

Erişilebilirlik, süreklilik ve hasta odaklı yaklaşım, başarılı bir tedavi sürecinin temelidir.

Uzman Ekip

Uygulamalar ustalaşmış düzeyde, bilimsel niteliği olan bakış açısıyla planlanmaktadır.

Özel Tasarım

Tıp, teknoloji ve sanatın harmanlanmasıyla idealimiz, doğal gülüşünüzü yeniden kazandırmaktır.

Porselen Diş Kaplama Hangi Durumlarda Yapılır?

Porselen kron diş tedavisinin tercih edilmesi gereken durumlar, sadece estetik nedenli değil, aynı zamanda psikolojik ve ağız ve diş sağlığını tedavi etmek için de tercih edilebilirler. Porselen kronlar dişlerin şekli, dişlerin boyutu , dişlerin sıralanışı, diş eti sağlığını tedavi etmek için tercih edilir. kron porselen diş tedavisinin tercih edildiği durumlar aşağıdaki gibi sıralanabilir;

Dişlerde aşırı çürüme durumlarında uygulanır.

Diş çapraşıklıklarında porselen kron tedavisi uygulanabilir.

Dişlerin kırılmalarını engellemek adına, kanal tedavisi nedeniyle zayıflamış olan dişlere porselen kron tedavisi uygulanabilir.

Diş yüzeylerinde meydana gelen renk farklılaşması durumlarında porselen kron uygulanır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta diş beyazlatma tedavisinden sonuç alamayan hastalara porselen kron tedavisi uygulanabilir.

Porselen Diş Kaplamanın Avantajları

Porselen kron kaplama tedavisi hasarları dişi küçülterek ve küçültülmüş dişin üzerine yapıştırılarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Estetik açıdan sıkça tercih edilen porselen kron kaplama tedavisinin avantajı da bulunmaktadır. Porselen kron tedavisinin avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir;

Porselen kron kaplama dişlerinizin doğal renginde hazırlanır ve bu nedenle estetik açıdan olumsuzluk içermez.

Porselen kron tedavisi, insan biyolojisine uyumlu materyalden üretilir bu nedenle de. alerjik reaksiyonlara neden olmaz.

Porselen kron kaplama yarı saydam ve pürüzsüz yapılarıyla ağızda var olan dişlerden farklı görünmezler. Bu nedenle de, doğal ve güzel bir görünüme sahiptirler.

Porselen kron kaplama laboratuar ortamında hazırlanırken estetik problemleri, diş hassasiyetini önlemek için ve çiğneme fonksiyonunun kaybını engellemek için diş yüzeylerine uygulanabilir.

Sizi ve gülüşünüzü önemsiyoruz…

Öncesi & Sonrası

Sıkça Sorulan Sorular

Porselen Kron Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Diğer dişlere göre biraz daha yük taşıma gücü düşük (özellikle arka çiğneme dişi olan, azı dişlerde) olan dişlerde maksimum dayanıklılık sağlayan porselen kuron uygulaması yapılması, bu dişlerin daha uzun süre yük taşıyabilmesini sağlar.

Diş beyazlatma işlemi ne kadar sürer?

Beyazlatma işlemi yirmişer dakikalık iki seanstan oluşur. Toplam süre, diş taşı temizliği ile beraber bir saat kadardır.

Porselen Lamine Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

Aşırı çapraşıklık ve fırlaklık olmayan, kanal tedavisi ya da daha önceden alınan bir darbe nedeniyle rengi siyahlaşmamış olan, kapanış bozukluğu olmayan her hastaya porselen lamine işlemi yapılabilir.

Beyazlatılan dişler tekrar eski haline döner mi?

Bu tamamen kemik yapısına bağlıdır. Ayrıca renk veren (kola, ketçap, salça vb.) yiyecek ve içeceklerin aşırı tüketiminde, çok daha hızlı eski haline döner. Fakat her zaman beyazlatma öncesindeki renk tonunun bir ton açığında kalır.

Bizimle İletişime Geçin