Porselen Kron

 

Porselen kron kaplama, diş eksiklerinin meydana gelmesi durumlarında
tercih edilen diş tedavileri arasında yer alır.

Porselen Kron Nedir?

porselen kron

Porselen kron kaplama, diş eksiklerinin meydana gelmesi durumlarında tercih edilen diş tedavileri arasında yer alır. Farklı nedenlere bağlı olarak oluşan,

ikon

Dişlerde aşırı çürükler

ikon

Diş yüzeylerinde renk farklılıklarının oluşması durumlarında hasarlı diş küçültülür, laboratuar ortamında hazırlanan diş küçültülmüş dişin üzerine yapıştırılarak uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Porselen kuron diş tedavisi tek dişe de uygulanabilir, birden fazla hasarlı dişi tedavi etmek için de tercih edilir. Porselen kuronlar dişe sabitlendiği için hastalar tarafından çıkarılıp tekrar ağza yerleştirilemezler. Yanı porselen kuronlar hareketli diş tedavisi kategorisinde yer almaz. Porselen kron kaplama “E-max kron” olarak da isimlendirilmektedir. Porselen kuronlar seramikten üretilir ve metal içermedikleri için güvenle tercih edilebilir.

formm 1 scaled

Bizimle İletişime Geçin

Neden Biz?

nedenbiz 115

İnsan Merkezli Yaklaşım

Erişilebilirlik, süreklilik ve hasta odaklı yaklaşım, başarılı bir tedavi sürecinin temelidir.

nedenbiz 114

Uzman Ekip

Uygulamalar ustalaşmış düzeyde, bilimsel niteliği olan bakış açısıyla planlanmaktadır.

nedenbiz 116

Özel Tasarım

Tıp, teknoloji ve sanatın harmanlanmasıyla idealimiz, doğal gülüşünüzü yeniden kazandırmaktır.

nedenbiz turkce

Porselen Diş Kaplama Hangi Durumlarda Yapılır?

Porselen kron diş tedavisinin tercih edilmesi gereken durumlar, sadece estetik nedenli değil, aynı zamanda psikolojik ve ağız ve diş sağlığını tedavi etmek için de tercih edilebilirler. Porselen kronlar dişlerin şekli, dişlerin boyutu , dişlerin sıralanışı, diş eti sağlığını tedavi etmek için tercih edilir. kron porselen diş tedavisinin tercih edildiği durumlar aşağıdaki gibi sıralanabilir;

ikon

Dişlerde aşırı çürüme durumlarında uygulanır.

ikon

Diş çapraşıklıklarında porselen kron tedavisi uygulanabilir.

ikon

Dişlerin kırılmalarını engellemek adına, kanal tedavisi nedeniyle zayıflamış olan dişlere porselen kron tedavisi uygulanabilir.

ikon

Diş yüzeylerinde meydana gelen renk farklılaşması durumlarında porselen kron uygulanır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta diş beyazlatma tedavisinden sonuç alamayan hastalara porselen kron tedavisi uygulanabilir.

porselen kron

Porselen Diş Kaplamanın Avantajları

Porselen kron kaplama tedavisi hasarları dişi küçülterek ve küçültülmüş dişin üzerine yapıştırılarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Estetik açıdan sıkça tercih edilen porselen kron kaplama tedavisinin avantajı da bulunmaktadır. Porselen kron tedavisinin avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir;

ikon

Porselen kron kaplama dişlerinizin doğal renginde hazırlanır ve bu nedenle estetik açıdan olumsuzluk içermez.

ikon

Porselen kron tedavisi, insan biyolojisine uyumlu materyalden üretilir bu nedenle de. alerjik reaksiyonlara neden olmaz.

ikon

Porselen kron kaplama yarı saydam ve pürüzsüz yapılarıyla ağızda var olan dişlerden farklı görünmezler. Bu nedenle de, doğal ve güzel bir görünüme sahiptirler.

ikon

Porselen kron kaplama laboratuar ortamında hazırlanırken estetik problemleri, diş hassasiyetini önlemek için ve çiğneme fonksiyonunun kaybını engellemek için diş yüzeylerine uygulanabilir.

Sizi ve gülüşünüzü önemsiyoruz…

Öncesi & Sonrası

Sıkça Sorulan Sorular

Porselen Kron Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Diğer dişlere göre biraz daha yük taşıma gücü düşük (özellikle arka çiğneme dişi olan, azı dişlerde) olan dişlerde maksimum dayanıklılık sağlayan porselen kuron uygulaması yapılması, bu dişlerin daha uzun süre yük taşıyabilmesini sağlar.

Diş beyazlatma işlemi ne kadar sürer?

Beyazlatma işlemi yirmişer dakikalık iki seanstan oluşur. Toplam süre, diş taşı temizliği ile beraber bir saat kadardır.

Porselen Lamine Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

Aşırı çapraşıklık ve fırlaklık olmayan, kanal tedavisi ya da daha önceden alınan bir darbe nedeniyle rengi siyahlaşmamış olan, kapanış bozukluğu olmayan her hastaya porselen lamine işlemi yapılabilir.

Beyazlatılan dişler tekrar eski haline döner mi?

Bu tamamen kemik yapısına bağlıdır. Ayrıca renk veren (kola, ketçap, salça vb.) yiyecek ve içeceklerin aşırı tüketiminde, çok daha hızlı eski haline döner. Fakat her zaman beyazlatma öncesindeki renk tonunun bir ton açığında kalır.

form 1

Bizimle İletişime Geçin