İmplant Diş Tedavisi

 

İmplant diş ile Diş eksiğiniz ve yeni dişlere ihtiyacınız varsa, kesinlikle diş implantlarını
düşünmelisiniz. Dental implantlar için iyi bir aday olup olmadığınızı öğrenmek için
hemen ücretsiz bir randevu planlayın.

İmplant Diş Nedir?

İmplant Nedir? Diş tedavileri ülkemizde ihmal edilen konular arasında yer almaktadır. Genel olarak diş fırçalama alışkanlıklarının olmaması ve diş ile ilgili tedavilerin önemsenmemesi sebebi ile diş rahatsızlıkları ilerleyebilmektedir. Pek çok kişi diş ağrısı çekmeden ya da başka sorunlar yaşamadan diş hekimine başvurmamaktadır. Bu şekilde önemsenmeyen ve ihmal edilen diş bakımları sonucunda da diş kayıpları gibi sorunlar ile karşılaşılabilmektedir. Ağız içerisinde eksilmiş olan dişler ile ilgili olarak yürütülecek tedaviler içerisinde en ideal ve uzun ömürlü olanı implant tedavisi olarak adlandırılan tedavidir. İmplant tedavisi, çeşitli sebepler ile kırılmış, kurtarılamayacak kadar çürümüş ve çekilmiş olan dişlerin yerine özel tedavi yöntemleri ile diş eklenmesi şeklinde uygulanmaktadır.

formm 1 scaled

Bizimle İletişime Geçin

İmplant Tedavisi

İmplant tedavisinin uygulanması belirli bir sürecin işletilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Öncelikle önceden kaybedilmiş ya da çekilmiş olan dişin alt kısımlarının iyileşme sürecinin beklenmesi gerekmektedir. İyileşme süreci ile birlikte gerekli muayeneler yapılarak çenenin kemik yapısının implant tedavisine uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Yapılan kontrol sonrasında çene yapısında bir sorun ile karşılaşılmadığı durumda implant çalışmaları başlamaktadır. İmplant işleminin yapılabilmesi için öncelikle çene kemiğine gerekli implant alanının açılması gerekmektedir. Uygun malzemeler ile çene kemiğinde açılmış olan özel alana ağırlıklı olarak metal bir parça yerleştirilmektedir. Yerleştirme işlemi çene kemiğine vidalama şeklinde gerçekleştirilmektedir. Vidalama işlemi yapılan metal parçanın üzerine gerekli parçalar eklenerek üzerine diş yerleştirilecek alan oluşturulmaktadır. En son işlem olarak da ağız ve çene yapısına uygun olarak hazırlanmış olan diş bu alana yerleştirilir. İmplant tedavisi özen ve bilgi gerektiren özel bir süreçtir.

İmplant tedavisi sadece diş eksilmesi yani diş kayıplarının oluştuğu alanlar için kullanılan bir tedavidir. Tedavi aşamasında çene kemiğine yerleştirilen metal malzemeler titanyum gibi kolay şekilde deforme olmayacak ve insan sağlığını etkilemeyecek malzemelerden seçilmektedir. Bu sayede yerleştirilen metal malzeme sağlık açısından olumsuz bir durum yaşanmamasını sağlayacaktır. Bu noktada kaliteli ürün kullanılması önem taşımaktadır. Gerekli muayeneler yapılarak ve kaliteli malzemeler kullanılarak yapılan implant tedavisi uzun süre kullanılabilir halde olacaktır. Bunun yanı sıra ağız ve diş sağlığını ve bakımlarını aksatmamak kullanım süresini arttıracaktır.

İmplant diş yapay diş kökü olarak tanımlanmaktadır. Eksik dişin yerine ve kaybedilmiş kısımları tamamlamak için çene içine ve üstüne yerleştirilerek uygulanmaktadır. Diş kayıpları genellikle estetik sorunu olarak görülmektedir. Ancak bu durum sağlık açısından oldukça önemlidir ve diş kayıpları sağlık sorunlarına neden olur. Bu nedenle tedavileri aksatmamak çok önemlidir. Kalıcı olarak risklerden kurtulmak istiyorsanız hekimlerimize başvurabilirsiniz. Modern teknoloji sayesinde sizler için kusursuz hizmet sunmaktayız. Böylece diş kayıplarından korunacak ve sağlıklı dişlere sahip olacaksınız. İmplant Nedir?

Sizi ve gülüşünüzü önemsiyoruz…

implant

İmplant Diş Tedavisi Hakkında

İmplant diş estetik açıdan oldukça ilgi görmektedir. İşlevsel açıdan uygun bir tedavi olan implant 5 ile 15 dakika içinde yerleştirilmektedir. Öncesinde işlem yapılacak bölge uyuşturulur. Çene kemiği kaynaması için yaklaşık 2 ay beklenmektedir. İmplantın kalitesine göre bekleme süresi değişim göstermektedir. Porselen dişlerin ölçümü alındıktan sonra dişlerin yerine takılması sağlanır. İmplant destekli protezler ve implant üstüne yapılan diş ve protezler bulunmaktadır. Bunlar avantajları nedeniyle oldukça beğenilmektedir. Uygulaması kolaydır ve estetik açıdan katkısı büyüktür. Ağız hijyeni kolaylıkla sağlanmaktadır. Kemik kaybı engellenir ve konuşma doğallığı korunur. Çiğneme, ısırmada sorun kalkar. Yumuşak dokularda aşınmalar azalmaktadır. Kaybedilmiş dişlerin oluşturduğu boşluklara yerleştirilen implantlar için bize danışabilirsiniz. Kullanılabilir dişlere sahip olmak istiyorsanız vakit kaybetmeden hekim kontrollerinize gelmelisiniz. Hekim muayesinden sonra tedavi netleştirilmektedir. Çiğneme sağlığı, şekil bozuklukların giderilmesi, kemik kaybı engellenmesi gibi avantajlar sayesinde implant uygulaması tercih edebilirsiniz. İmplant Nedir?

Neden Biz?

nedenbiz 115

İnsan Merkezli Yaklaşım

Erişilebilirlik, süreklilik ve hasta odaklı yaklaşım, başarılı bir tedavi sürecinin temelidir.

nedenbiz 114

Uzman Ekip

Uygulamalar ustalaşmış düzeyde, bilimsel niteliği olan bakış açısıyla planlanmaktadır.

nedenbiz 116

Özel Tasarım

Tıp, teknoloji ve sanatın harmanlanmasıyla idealimiz, doğal gülüşünüzü yeniden kazandırmaktır.

nedenbiz turkce
İmplant Diş Tedavisinin Avantajları Nelerdir?
ikon

Rahat bir şekilde konuşmanıza ve özgürce gülmenize olanak sağlar.

ikon

Diş implantı doğal diş görünümündedir ağız ve çene yapısında deformasyona yol açmaz.

ikon

Dişlerinizin tam ve estetik açıdan güzel görünüşe sahip olması özgüveninizin artmasını sağlar.

ikon

Alternatif yöntemlerle kıyaslandığında implant tedavisi daha güvenilir ve sağlam bir tedavi türüdür.

ikon

İmplant tedavisi yapılan dişlerin ömrü diğer tedavi yöntemlerinin uygulandığı dişlere nazaran çok daha uzundur.

ikon

İmplant tedavisi yapılan dişlerin sağlıklı doğal dişlerden bir farkı olmadığı için bakımı ve temizliği oldukça kolaydır.

ikon

İmplant dişler doğal diş sağlamlığında olduğu için, kaplama veya dolgu yapılan dişlerdeki dolgu düşmesi konularında tereddüt etmezsiniz.

ikon

Kanal köprü gibi diğer tedavilerde dişin yapısı bozulduğu için görsel olarak bozulmalar olabilir fakat implant tedavisinde böyle bir sıkıntı yaşanmaz.

ikon

Herhangi bir dişten destek alınmadan tek başına uygulandığı için diğer dişlere zarar vermez. İmplant diş diğer dişlerden destek almaz ve diğer dişlere zarar vermez aksine diğer dişleri destekler.

YouTube video

Sizi ve gülüşünüzü önemsiyoruz…

implant 3

İmplant Diş Uygulaması

İmplant diş uygulaması ağrısızdır ve oldukça kolaydır. Tedavi olan hasta rahatsızlık yaşamaz. Diş eksiklikleri için implant uygulanabilmektedir. Ayrıca bu durum çene kemiği erimesini engellemektedir. 2 ay kadar süren bir tedavi için zaman kaybetmeden başvurunuzu yapabilirsiniz. Uygulamadan sonra yumuşak gıdalar tüketilmesi tavsiye edilir. Ağrı kesici kullanımı, buz kompres uygulaması hastalar tarafından tercih edilebilmektedir. İmplant marka ve kalitesi değişim göstermektedir. Bu nedenle kemik erimesini önlemek adında implantlarınızı özenle seçmelisiniz. Denetimli tedavi sayesinde sonuçtan oldukça memnun kalacaksınız. Kalitesiz ürünler ciddi sorunlara yol açmakta ve ağızdan çıkartılmaktadır. Bu nedenle istediğiniz zaman bizimle iletişim kurabilir ve malzemeleri inceleyebilirsiniz. İmplant Nedir? 

İmplant tedavisi için randevu almak için aşağıdaki formu doldurun, sizleri arayalım.

implant 1 1

Hangi Hastalara İmplant Tedavisi Uygulanmaz?

İmplant tedavisi bütün insanlar için uygun bir tedavi yöntemi değildir. Bazen yaptırmamak daha uygun olabilir. İmplant tedavisi şeker hastalarında riskli olabilir. Şeker hastalarında doku iyileşme sürecinin uzun olması sebebiyle kontrol altına alınamayan şeker hastalığında implant tedavisi risk oluşturabilir. Çene yapısı uygun olmayan uzun süre dişsiz kalan, sigara gibi zararlı madde tüketimi fazla olan, kemik erime süreci ilerlemiş bireylerde implant tedavisi uygulanması uygun değildir. İleri derecede kalp rahatsızlığı ve hipertansiyonu olan bireylerde de implant tedavisi riskli olabilir.

implant 1 1

Sizi ve gülüşünüzü önemsiyoruz…

İmplant Tedavisinde Hastalar Ağrı Hisseder mi?

Diş implantı uygulaması yapılırken önce hastalara isteklerine göre lokal veya genel anestezi seçeneklerinden biri uygulanır.Anestezi uygulaması yapıldığı için hasta implant uygulaması sırasında herhangi bir ağrı hissetmez. Lokal anestezi yapılan hastalarda aynı gün içinde anestezi etkisini yitirmeye başlayınca hafif ağrılar başlar. Çene kemiğine ve diş etine doğrudan müdahale edildiği için ağrıların olması gayet normal karşılanır. Bu süreç hijyen ve bakıma extra dikkat edilmesi gerekir.
Ağrının etkisi her bireyde farklı derecede hissedilir, doktorunuzun tavsiye ettiği ağrı kesicileri gerek gördüğünüz ve acınızın arttığı zamanlarda kullanmanız gerekir.

implant 2

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İmplant yaptırmak isteyen herkesin ilk aklına gelen sorulardan biri de implant tedavisinin ne kadar zamanda yapıldığıdır. İmplant tedavisi iki aşamalı bir süreci kapsar.İlk aşama çene kemiğine yapay protez uygulanmasıyla başlar.Ardından protez çene kemiği ile kaynaşıp kemikleşir. Bu kemiğin üzerine implant diş uygulaması gerçekleştirilerek süreç tamamlanır. Tedavinin ilk aşaması yaklaşık 10-15 dakika arasında tamamlanır.

Bir implantın yerleştirilmesi 4-5 dakika sürer ardından implantın çene kemiğine kaynaması 3 ile 6 ay gibi bir zaman aralığında gerçekleşir bu kişiden kişiye değişiklik gösterir.İmplant kemik ile kaynaştıktan sonra protez dişler yerleştirilir ve tedavi tamamlanır.

implant 2

Sizi ve gülüşünüzü önemsiyoruz…

Öncesi & Sonrası

Sıkça Sorulan Sorular

İmplantın ömrü ne kadardır?

İmplant, ilerleyen yaşlarda bir kemik rahatsızlığı yaşanmadığı müddetçe ömür boyu ağız içinde kalır.

Her hastaya implant uygulanabilir mi?

Çene kemiği yeterli olan, büyüme ve gelişimini tamamlamış bireylere implant tedavisi yapılabilir. Kan değerlerinde rahatsızlığı bulunan hastalar için, tıp doktorlarından değerlerinin kontrol altına alındığına dair bir onay formu ile implant tedavisi yapılabilir. Gebelikte ise diğer birçok tedavi gibi bu tedavide uygulanamaz.

Kaybedilen her diş için bir implant mı gerekir?

Evet, daha önceden çekim yapılmış veya yeni çekim yapılacak her bir dişin yerine, o dişin kökünü taklit eden ve titanyumdan üretilen bir vida (implant) yerleştirilir. Hastanın ağız içi durumuna göre implant yerine kuron köprü (bridge) tedavisi de uygulanabilir.

İmplantları vücudun kabul etmemesi gibi bir durum olabilir mi?

Titanyumdan üretilen implantın yapılan araştırmalar sonucunda doku dostu olduğu belirlenmiştir. İmplantların vücut tarafından reddedilmesi yani doku reddi söz konusu değildir. Fakat hastalar söylenen uyarılara uymadığı takdirde (sigara ve alkol tüketmemek, ilk 24 saat tükürmemek vb.) implantlarda kemiğe kaynamama sorunu meydana gelebilir.

form 1

Bizimle İletişime Geçin