İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer Genellikle merkezimize başvuran hastalarda diş sorunlarının başında çürükler ve enfeksiyonlar nedeniyle kaybedilmiş dişler gelmektedir. Hastalarda ağız içerisinde oluşan diş boşlukları; beslenme, iletişim, soluk alma ve estetik konuda sorunlar oluşturmaktadır. Bu sorunların giderilmesi için uygulanacak diş tedavileri arasında implant tedavisi en önemli tercihlerden birini oluşturmaktadır. Hekimlerimiz tarafından uygulanan muayeneler sonrasında implant tedavisi gerçekleştirilecek hastalarımızda öncelikle ağız diş yapısı incelenir, eksik dişler belirlenir, implant malzemelerine karar verilir ve daha sonrasında uygulanacak implant sayısı belirlenerek yapılacak tedavilere geçilir.

Tüm aşamaların tamamlanması sonrasında implant tedavilerinin başlamasıyla birlikte hastalarımızın en çok merak ettiği konuların başında implant tedavisi ne kadar sürer sorusu gelmektedir. Genellikle implant tedavisi, hastadan hastaya değişmek ile birlikte farklı bir yapı ile başlamak üzere 6 haftadan 3 aya kadar uzayan rutin bir süreç içerisinde gerçekleştirilebilir. Bazı hastalarda diş ve ağız yapısının sorunlarına göre farklı tedaviler ile birlikte implant tedavisine geçiş yapılacağı için daha uzun sürede gerekebilmektedir. Net bir şekilde ortaya çıkarılması için merkezimizde öncelikli olarak muayenelerin yapılması ve diş sorunlarının giderilmesi sonrasında implant tedavilerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi önemlidir.

almanimplant
İmplant Tedavisi ne Kadar Sürer

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer ve Nasıl Uygulanır?

Merkezimizde tamamen uzmanlığını sağlanmış, tecrübeli ve hijyenik ortamlarda steril bir şekilde çalışan diş hekimi uzmanlarımız tarafından implant tedavileri gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda gereken cerrahi operasyonlar ile birlikte gerçekleştirilen implant tedavisi, lokal anestezi uygulaması ile birlikte sağlanmaktadır. Hasta tüm aşamaları tamamladıktan sonra implant uygulaması gerçekleştirilirken, hastadaki anestezi tepkisine göre ve duruma göre yaklaşık 10 ile 30 dakika arasında implant uygulaması sağlanabilmektedir. Belirtilen sürede hastalarımız için implant tedavisi ne kadar sürer sorusu da merak edilen konulardan biri olmaktadır.

İmplant tedavisinin ne kadar süre içerisinde gerçekleştirileceği ve tam olarak ne kadar zaman sonra tamamlanacağı genellikle hastaların durumuna bağlı bir sonuçla ortaya çıkar. Tedavi uygulamasına başlamadan önce ve ilk muayene sonrasında hekimlerimiz tarafından hastaların ağız ve diş yapısı durumlarına göre ve uygulanacak tedavi yöntemlerine göre ne kadar süreceği konusunda bilgi verilmektedir. En önemli ayrıntılar, hastalarımızın ağız sağlığı, kemik yapısı ve farklılık gösteren implant tedavileri olmaktadır. Bazı hastalarda çok kısa sürelerde bazı hastalarda ise çok daha uzun sürelerde implant tedavisi gerçekleştirilebilir ve hatta aylarca süreye yayılabilir.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer ve Süreç Nasıl İşler?

Rutin olarak merkezimizde uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilen implant tedavileri, 6 hafta ile 3 ay arasında bir sürü alırken, bu süre çok daha uzun bir halde alabilir. Bazı hastalarda ise çok uzun süreler gerçekleşmeden implant tedavisi tamamlanabilmektedir. Çünkü implant tedavisi ne kadar sürer konusunda net bir cevap ancak hastanın ağız sorunları diş ve eklem sorunları incelendikten sonra ortaya çıkarılabilir. İmplant tedavisi gerçekleştirilmesi için en önemli etken, hastanın çene kemiğinin yeterli olması ve implant vida uygulamalarının da sağlıklı bir şekilde yapılabilmesidir.

Eğer, hastalarımızda çene kemiği geçerli bir yapıya sahip ve güçlü değilse, hekimlerimiz bu duruma göre implant tedavisinin uygulama şeklini değiştirebilir ve bu da tedavi süresinin uzamasına neden olabilir. Bazen çene kemiğinin uygun hale gelmesi için uzun bir süre beklemek dahi gerekebilir. Bu durumda hastalarımızın bilmesi gereken durum, çok hızlı ve güvenli olmayan bir şekilde implant tedavisi yapılması yerine, gereken süre bekleyerek tüm sorunların ortadan kaldırılmasıyla implant tedavisi yapılması en doğru ve sağlıklı sonucu ortaya çıkarmaktadır.

Sosyal Medyalarımız