E Diş Hekimi

E Diş Hekimi Ağız kokusu, ağrı, estetik bozukluk gibi ağız ve diş yapınızla ilgili çeşitli sorunlar yaşıyor ve muayene öncesinde sorunla ilgili bilgi almak için e diş hekimi arayışındaysanız web sitemizdeki bilgilendirici içeriklerden yararlanabilirsiniz. Bu sayede yaşadığınız sorunların muhtemel nedenleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve uygulama için ne tür alternatif tedavi yöntemleri bulunduğunu öğrenebilirsiniz. Elbette bu bilgiler hastalar için bir ön okuma niteliğindedir. Zira şikâyetler aynı olsa dahi her hasta için ağız yapısının ve dişin özel olarak değerlendirilmesi ve tedavi yönteminin de yine hastaya özel olarak belirlenmesi gereklidir. Orident

Diş Ağrısında E Diş Hekimi

E diş hekimi arayışınız çektiğiniz şiddetli diş ağrıları ise doğru adrestesiniz. Kliniğimizde diş ağrılarını ortadan kaldırmak üzere birçok yöntem uygulanmaktadır. Ağrı yakınmasıyla gelen hastalarımız için öncelikle ağrının kaynağı tespit edilmekte ve ardından gerekli işlemler gerçekleştirilmektedir. Ağrının kaynağı dişin kendisi olabileceği gibi, kemiğe ya da diş etlerine bağlı bir durum olarak da ağrının ortaya çıkması söz konusu olabilmektedir. Diş ağrısının en sık karşılaşılan nedeni çürüklerdir. Dişin çatlaması halinde de ağrılar meydana gelebilmektedir. Diş eti hastalıkları ve iltihaplanmaları da ağrıların önemli sebepleri arasında yer almaktadır. Diş eti çekilmesi yaşayan hastalarda diş kökü açığa çıkarak baskı ve darbeye açık hale geldiğinde ağrı oluşabilmektedir. Diş minesindeki aşınmaların artması da ağrı kaynakları arasında yer almaktadır.

Diş Ağrısının Tedavisi E Diş Hekimi

E diş hekimi tavsiyeleri diş ağrısının muhtemel nedeni ve geçici olarak alınabilecek önlemler üzerinden değerlendirilebilir. Ancak ağrıyı ortadan tamamıyla kaldırmanın tek yolu uzman bir hekime muayene olmaktır. Kliniğimizde diş ağrısının kaynağı, muayene ve diğer tetkikler yapılarak dikkatle araştırılmakta ve öncelikle ağrıya neden olan husus uzaklaştırılmaktadır. Zira yukarıda sayılan hususlardan biri ağrının nedeni olabileceği gibi, diş ya da diş etinin hassasiyet kazanması da ağrının nedeni olabilir. Hatta beyin hücreleri ile diş hücrelerindeki yakınlık sebebiyle sinüzitin dahi diş ağrısına neden olması söz konusu olabilir. Bu durumda tedaviden etkili sonuç alabilmek için ağrının nedeninin doğru belirlenmesi önemlidir.

Sosyal Medyalarımız