fbpx

Dişte Kanal Tedavisi Dişin iç kısmında çürük gibi nedenlerle büyük zararların oluşması sonucunda kanal tedavisi uygulanır. Buna göre dişin içerisinde yer alan sinirler alınır. köklerdeki kanallara şekil verilir. Diş mikroorganizmalardan arındırılır. Sonrada genişletilmiş olan kanalların içerisi de doldurulur. Madde kaybına bağlı olarak da porselen, dolgu be kron inlay gibi çözümler izlenir. Böylece diş estetik olarak güzelleşir. Fonksiyonel bir devamlılık kazanır. Günümüzde dişte kanal tedavisi uygulaması fazladır. İnsanların bilinçlenmesi ve dış görünüm olarak iyi görünmek istemleri de tedavinin uygulama alanının artmasına sebebiyet vermiştir. Dişlerinizi firmamız bünyesindeki uzman diş hekimlerimize emanet edin. Böylece sorunsuz bir tedavi yaşamanız mümkündür.

Kanal Tedavisi Neden Yapılır?

Dişler de çürük nedeniyle iltihaplı kötü bir görünüm oluşması sonucunda dişler de kayıp oluşur. Bu durumu düzeltmek amacıyla kanal tedavisi uygulanır. Ağızda kanal tedavisi yapıldığı zaman dişler çiğnemeye hazır hale gelir. Kemik aktif halde olduğundan çene kemiklerindeki erime de önlenmiş olur. Dişte kanal tedavisi yapılma nedenleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Çeneye ya da çeneye gelen darbe
  • Derin çürüklerin oluşturduğu fiziksel irritasyon
  • Diş eti hastalıkları
  • Dolgu ve protektik yaılar
  • Yanlış ortodontik tedaviler

Dişlerindeki sıkıntılardan şikayetçi olanlar uzman hekimlerimizden destek alarak büyük bir rahatlık yaşar. Güvenle gülümser. Bu sayede özgüveninizde artar.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır ve Ne Kadar Sürer?

Günümüzde kanal tedavisini tercih edenlerin sayısı oldukça fazladır. Çünkü dişler sağlıklı bir görünüm kazanır. Kanal tedavisinin uygulaması da belirli adımlardan oluşur. Öncelikle hastaya anestezi yapılmasından yapılarak dişlerdeki çürükler temizlenir. Dişlerin içerisinde bir kavite açılır. Pulpa odasına ulaşıldıktan sonra buralardaki bakteriler de dezenfekte edilir. Pulpa odasının içerisi çeşitli ilaçlarla doldurulur ve dolguyla kapatılır. Tedavi birkaç saat sürer. Süre daha çok dişlerin yapısındaki bozukluk ve çürüklere bağlı olarak değişiklikler gösterir.

Dişte kanal tedavisi yapıldıktan sonra sert besinlerden uzak durulmalıdır. Dolgular geçici olduğundan dişler kırılabilir. Eğer ağrılarınız varsa muhakkak doktorunuza başvurmanız gerekir. Tedavi sırasında ve sonrasında yüzünüzde şişlik olabilir. Ama bu durum geçicidir. Pansuman yapılarak düzeltilir.

Sosyal Medyalarımız