fbpx

Diş Taşı Bireylerin diş fırçalama yöntemlerini düzenli olarak yapmalarının en büyük gerekçelerinden biridir. Alınan gıdalardan sonra, dişlerin fırçalanmaması sonucu ile bu gıdaların tükürük içerisinde bulunan kalsiyum ile sertleşmesi diş taşlarını oluşturmaktadır. Bu sebeple dişlerin düzenli olarak fırçalanması büyük önem taşır. Diş taşlarının oluşması sonucunda ise bu sertleşmiş yapıların fırçalama yöntemi ile dişlerden uzaklaştırılması mümkün değildir. Bunun için ağız ve diş sağlığı merkezimizden randevu olarak taşlarınızı temizletmeniz gerekir. Aksi takdirde içleri bakteri dolu olan bu sertleşmiş yapılar, zamanla diş çürüklerine dönüşmekte ve sizlere daha ağrılı, sancılı bir dönem olarak geri dönmektedir. Ağız ve diş sağlığına dikkat eden her bireyin periyodik aralıklar ile diş taşlarını temizletmeleri büyük önem taşır. Diş Beyazlatma

Diş Taşı Temizleme Yöntemi Sırasında Ağrı Hisseder Miyim?

Dünyada daha önceden diş taşı temizliğini yaptırmamış pek çok insan bulunmaktadır. Bu nedenle de diş taşının temizliği sırasında dişlerinde ağrı olup, olmayacağını bilemezler. Bu konuda içiniz rahatlatan bir şey söylemek gerekirse, bu işlem dişlerinizde ağrıya neden olmaz. Pratik ve kolay bir işlemdir. Diş taşının temizletmeye gelen hastalarımız diş hekimlerimiz tarafından hemen muayeneye alınırlar. Ardından da gerekli olan teknolojik aletler ile diş üzerinde biriken diş taşlarının temizlenmesi yapılır. Bu işlem kişinin dişinde bulunan diş taşlarına göre farklı sürelerde sürebilir. Hekimlerimiz bu konuda dikkatli olarak, dişinizde bulunan tüm diş taşlarını dişlerinizden def ederler. İşlem bittikten sonra da dişlerde pastalama işlemi uygulanır.

Pratik Yöntem İle Kısa Sürede Diş Taşı Sorununa Çözüm

Pratik ve kısa süreli olan bu uygulama ile daha sağlıklı ve hijyenik dişlere kolayca kavuşabilirsiniz. Dişlerinizde ağız ve hijyen bakımına ne kadar dikkat ederseniz ve periyodik olarak (günde iki kere) diş fırçalama işlemlerinize dikkat ederseniz diş taşlarının dişinizde görülme olasılığı da o kadar azalmaktadır.  Diş taşı temizletmek istiyorsanız hemen bizlerde online randevu alabilirsiniz. Diş taşı hakkında aklınıza takılan sorular için de bizlerle iletişim bilgilerimiz üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Sağlıklı dişler ve ağız bakımınız için bizleri arayın.

Sosyal Medyalarımız