Diş Pastası Genellikle aşırı çay ve kahve gibi içecek tüketimleri, sigara ve benzeri kötü alışkanlıklar ve son olarak dişlerin düzenli olarak bakımlarının yapılmaması ile birlikte dişlerde kalıcı etkiye sahip olan kötü görüntüler ortaya çıkabiliyor. Dişlerin rengini beyazdan alarak sarıya ve griye yaklaştıran bu tür olumsuz etkilere sahip kullanımların sonuçlarını ortadan kaldırmak için kişiler dişleri beyazlatmaya yarayacak bazı yöntemleri ve ürünleri kullanmaya çalışıyor. Bu noktada sağlık kurumumuzca en çok tercih edilen ürünlerden olan diş pastası ürünleri konusunda da hastalarımıza tedavi süreçlerinde bilgiler verebiliyoruz. Dişleri beyazlatmanın dolaylı bir yolu olarak tercih edilebilecek diş pastalarının kullanımında ne tür riskler ortaya çıkabileceğini de ortaya koyuyoruz.

 

Diş Pastası Zararlı Olabilir Mi?

Dişlerin sarıya ve griye yakın görünümlerini ortadan kaldırmak üzere kullanılan diş pastası ürünlerinde kimi zaman beyazlatma etkilerini kısa sürede kimi zaman da uzun sürede almak mümkün olabiliyor. Kimi zaman ise beyazlatmaya dair hiçbir olumlu etki alınmazken bu ürünlerin herhangi bir faydası olmadığı açık bir şekilde görülebiliyor.

Bu noktada bizler alanında uzman hekimlere sahip bir sağlık kurumu olarak tüm hastalarımıza aldıkları diş pastalarının içerikleri hakkında bilgi sahibi olmalarını ve bunları doğru bir şekilde kullanmalarını öneriyoruz. Çoğu zaman hastaların yoğun miktarda diş pastalarının kullanımı ile ya da sadece bunu yaparak çözüm üretmeye çalışmasının yanlış beklentiler ortaya çıkardığı konusunda da bilgilenmesini sağlıyoruz.

Diş Pastası Yerine Neler Yapılabilir?

Piyasada bulunan ve satın aldığınız diş pastası ürünleri diş beyazlatma ve lekeleri temizleme etkilerini diş minesini aşındırarak gösterirler. Bu aşındırma kullanan kişinin kontrolünde olmadığı için diş pastaları kısa dönemde kişileri memnun etse de uzun dönemde diş minesine çok zarar vermektedir. Dişlerinizdeki sarı ve gri renklere yakın görüntülere sebebiyet veren sorunları ortadan kaldırmak için en yakın diş hekiminize gidip gerekli muayeneden sonra diş taşı temizliği, tartar temizliği ve diş eti bakımınızı yaptırmanızı öneriyoruz. Dişlerdeki leke ve sarı renk bozulmalarını engelleyebilmek ya da bunun oluşumunu geciktirmek adına kişilerin kahve ve çay benzeri içeceklerin tüketimlerini azaltması, çikolata gibi yiyeceklerden sonra dişlerin bakımını ve temizliğini hemen gerçekleştirmesi gerektiğini de belirtiyoruz. Diş taşı temizliğinizi diş minenize hiç zarar vermeyen özel ultrasonik cihazlarla ve patlarla temizlemekteyiz Detaylı bilgi ve muayene için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[contact-form-7 id=”299″ title=”Appointment Form Large”]

 

Sosyal Medyalarımız