Diş Beyazlatma

diş beyazlatma
Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Dişler çok farklı sebeplerle rengini kaybetmekte görünüm açısından hiç de hoş olmayan bir durum ortaya çıkmaktadır. Genellikle genetik faktörlerden kaynaklanan pek çok sebeple dişler sararmakta ilerleyen yıllarda beyaz görünüm ortadan kaybolmaktadır. Ayrıca çay ve kahve gibi çeşitli gıdaların sık bir şekilde tüketilmesi de dişleri sarartan en önemli etkenlerden bazılarıdır. Bununla birlikte sigara tüketimi ve aşırı derecede şekerli olan gıdaların yenmesi yine dişteki renk bozukluğunu ortaya çıkartmaktadır. Bazı tıbbi tedaviler ve medikal unsurların çok fazla kullanımında da diş doğal beyazlığını kaybetmektedir. Bu gibi durumlarda kurumumuz tarafından uygulanmakta olan kalıcı diş beyazlatma yöntemleri ile dişlerinizi doğal ve beyaz bir renge kalıcı bir şekilde kavuşturabilmek mümkün olmaktadır. Son derece pratik olan uygulamalarla kısa bir sürede dişler beyazlatılabilmektedir.

Diş Beyazlatma Çözümleri

Diş beyazlatma uygulamalarında genellikle evde bir takım yöntemler denenmektedir. Bu yöntemler geçici bir süre için dişi beyazlatırken genellikle dişin en önemli tabakası olan mine kısmında çizilmelere ve deformasyona sebep olmaktadır. Bundan dolayı kurumumuz bünyesinde uygulanmakta olan en modern tekniklerin başında bleaching dediğiniz yöntem gelmektedir. Kalıcı diş beyazlatma çalışmaları arasında son dönemin en popüler uygulaması olan bleaching yönteminde hem evde hem de kurum bünyesinde iyi sonuç alınabilmektedir. Hekimlerimiz tarafından uygulama yapıldığında öncelikli olarak dişin muayenesi gerçekleştirilmekte ve dişteki sararmanın sebepleri araştırılmaktadır. Eğer farklı sebeplerden kaynaklanıyorsa alternatif tedavi uygulamalarına yönelmektedirler. Bu aşamadan sonra ağzın istenmeyen bir şekilde kapanmasını önlemek amacıyla ekartör dediğimiz engelleyici ağıza yerleştirilmektedir. Hemen ardından dişlerin diş etlerini kesmesini engelleyebilmek için diş eti koruması dediğimiz bariyerler ağzın içine yerleştirilmektedir. Bu aşamanın ardından ise beyazlatma jeli dediğimiz son derece modern bir uygulama dişlerin üstüne sürülmektedir.

Lazer İle Kalıcı Diş Beyazlatma

Ağızda bulunan dişlerin üstüne jel tabakası konulduktan sonra jelin aktive edilebilmesi için düşük miktarda lazer ışını gönderilmektedir. Böylece lazer ile temas ettiğinde aktive olan jel yarım saat içerisinde diş yüzeyindeki istenmeyen unsurları tamamen ortadan kaldırmaktadır. Bu şekilde maksimum 3 seans uygulandığında dişler beyazlaşmakta ve istenen görünüm ortaya çıkartılmaktadır. Kalıcı diş beyazlatma uygulamalarında sunduğumuz yöntem evde çeşitli aparatlarla birlikte yine hekim kontrolü ile gerçekleştirilebilmektedir.

Sosyal Medyalarımız