fbpx

Diş Taşı Temizliği İçin En Doğru Seçim

Diş Taşı Temizliği Diş sağlığı konusunda en önemli uygulamalardan biri de diş temizliği işlemidir. Dişlerin temizliği aslında bütün diş sorunlarının temelini ifade eden kalıntılara karşı yapılır. Uzmanlarımızın önerisine göre düzenli olarak dişlerin fırçalanması gerekir. Ayrıca gün içinde ara öğünlerde tüketilen yiyeceklerin sonrasında ağız ve diş temizliğine dikkat edilmediği gözlenmiştir. Bu durum ağız ve dişlerin üzerindeki kalıntıların zamanla plaklara dönüşmesine neden olur. Bu plakların temizlenmemesi diş çürümelerine ve çeşitli diş sorunlarına neden olabilmektedir. Her şeyden önce dişlerinizde görülen ağrıların nedeni bu plaklar olabilir. Plakların temizliği için kliniğimizde özel uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulamalar olası diş ağrılarını ve diş çürümelerini önlemekte ve tertemiz görünen beyaz dişlere sahip olmanızı sağlamaktadır.

Diş Taşı Temizliği Uygulamaları

Diş temizliği uygulamaları için kliniğimize başvurabilirsiniz. Bu konuda uzman doktorlarımız eşliğinde en yeni uygulamalarla temiz ve sağlıklı dişlere kavuşmanız mümkündür. Bu uygulamalar kendi içinde çeşitlilik göstermektedir. Uzman doktorumuz dişlerinizi muayene ettikten sonra nasıl bir temizleme işlemi yapılacağına karar verir. En önemlisi ise dişlerinizin temizlik sırasında zarar görmesini önlemektedir.

Ultrasonik Cihazlar: Diş temizliğinin başlangıcı bu cihazlarla yapılır. Dişlerinizde oluşan tartarın yoğunluğu sizi korkutmasın. En teknolojik cihazlarımızla bunların parçalanıp dişlerden ayrılmasını sağlıyoruz. Ultrasonik cihazlar titreşim yoluyla çalışır. Kullanılan cihaz kesinlikle kesici özellikle değil kavisli bir yapıdadır. Bu nedenle dişlere zarar vermesi gibi bir durum söz konusu değildir.

El Aletleri İle Temizleme: Bu diş temizleme aletleri dişlerin yüzeyindeki küçük kalıntı ve sorunlar içindir. İki durumda tercih edilir. Birincisi; diş plaklarınızın boyutu çok küçükse ve sorunlarınız el aletleriyle giderilecek derecedeyse bu küçük aletler yeterli olabilir. İkincisi ise ultrasonik cihazların kalıntılarını gidermek için kullanılmasıdır.

Diş Taşı Temizliği İçin Bize Ulaşın

Yukarıdaki uygulamalar diş temizliği işleminin bir uzman tarafından yapılması gerektiğini gösteriyor. Klinik olarak sizlere bu konuda en yeni cihazlarımızda hizmet vermeyi sürdürüyoruz. Yıllar içinde dişlerinizde oluşan kötü görüntü ve plakların temizliği uzmanlarımızın yaklaşımı ve teknolojik cihazlarımızla artık çok kolay. Hiçbir acı vermeyen bu uygulamadan yararlanmak için tek yapmanız gereken bizlere site üzerindeki irtibat numaralarımızdan ulaşmaktır.

Sosyal Medyalarımız