Metal Destekli Porselen Diş Fiyatları

Metal Destekli Porselen Diş Fiyatları Hastalarımızda eksik dişler oluşması durumunda veya dişlerde oluşan çatlaklar, kırıklar, kirlenmeler ve sararmalar sonrasında dişlerin kurtarılması ve yeniden kullanılır hale getirilmesi amacıyla porselen diş uygulamaları sağlanabilmektedir. Porselen diş, doğal diş yapısına benzeyen bir renge sahip olan, uzun süreli ve sağlıklı bir kullanım oluşturan ve gerçek dişlerin yerini alması için uygulanan protez uygulamalardır. Uygulamalar sağlanırken, porselen diş oluşturulması için kullanılan malzemeler değişik açılardan incelenebilir.

Porselen diş uygulamalarında kullanılan ana malzemelerden birisi, metal destekli porselen diş malzemeleridir. Bu malzemeler metal altyapısıyla kaplama gerçekleştirilen uygulamalar sağlamaktadır. Hastalarımız, dişlerinin daha estetik ve sağlam bir konuma gelmesi için merak edilen konuların başında metal destekli porselen diş fiyatları için yanıt almayı da beklemektedir. Öncelikle merkezimize başvuran hastalarımız, diş hekimlerimizin gerçekleştirdiği muayeneler sonrasında kaç adet diş eksiği ve uygulanacak protez ihtiyacını öğrenebilirler. Bu bilgi sağlandıktan sonra metal altyapılı bir şekilde uygulanacak protez dişlerin sayısı öğrenilerek fiyatları ile karşılaştırılabilir ve bu uygulamaya karar verilebilir. Uygulama kararı oluşturulduktan sonra hastalarımız, hekimlerimiz ile birlikte profesyonel bir tedavi yöntemi sayesinde porselen dişlerine kavuşabilirler.

Metal Destekli Porselen Diş Fiyatları Ve Uygulama Sistemi

Hastalarda genellikle bütçe durumuna göre farklılık gösteren bir şekilde porselen diş seçimleri gerçekleştirilirken, metal destekli porselen diş fiyatları önemli bir etken olabilmektedir. Eğer, hastalarımız dişlerinde estetik ve sağlam bir kullanımın olmasını istiyorlarsa ve porselen kaplama dişlerin çok daha uzun ömürlü olmasını istiyorlarsa, metal destekli porselen dişler çok daha avantajlı bir noktada bulunmaktadır. Diş eti çizgisinde gri bir görünüme sahip olan metal altyapılı kaplamalar, genellikle opak bir görüntüye sahip olduklarından dolayı daha çok arka bölgelerde kullanılabilirler. Doğal dişler ışığı geçirirken, metal destekli porselen dişler ışığı yansıttıkları için işte farklı bir görüntü oluşturmaktadırlar.

Asıl amaç olarak estetik bir görüntü sağlamak olan porselen diş yapımında, metal destekli porselen diş uygulamaları çoğu zaman daha ekonomik bir sonuç oluşturduğu için tercih edilirken, zirkonyum kaplama gibi işlemlere göre çok daha avantajlı ve rahat bir uygulama sağlamaktadır. Çoğu hastamız metal destekli porselen diş uygulamalarının gerçekleştirilmesi için merkezimize başvurarak hekimlerimizin uygulayacağı kaliteli ve uzman tedavilere güvenmektedir. Hekimlerimiz, uygulanacak protez diş tedavileri ile birlikte ağız içerisindeki tüm sorunları gidererek, sağlıklı ve huzurlu bir diş kullanımı sağlamaktadır.

Metal Destekli Porselen Diş Fiyatları Ve Güvenli Bir Uygulama Nasıl Sağlanır?

Eğer, porselen diş uygulamaları gerçekleştirmek istiyorsanız, merkezimize başvurmanız bu uygulama sonucunda sağlıklı ve estetik dişlere sahip olmanızı sağlamaktadır. Dişlerinizde aşırı derecede kayıp oluşmuş ve estetik görüntü bozulmuş ise porselen kaplama dişler, çok etkili bir sonuç sağlarken, kolay bir şekilde temizliği ve bakımı da gerçekleştirilebilir. Bu noktada ekonomik olarak düşündüğünüzde metal destekli porselen diş fiyatları sizin için en doğru sonuçlardan birini oluştururken, bu dişler metal bir altyapı üzerinde porselen fırınlama ile sağlanır.

Metal destekli porselen diş uygulamalarında; krom nikel, nikelsiz metal, altın, titanyum veya altın paladyum alaşımı gibi farklı malzemeler kullanılır. Döküm yolu ile elde edilen metal altyapıların üzerinde fırınlama yoluyla porselen kaplaması yapılması sayesinde kullanılacak dişler elde edilebilir. Bu dişler genellikle çürümüş dişlerin yerindeki boşluğu doldurmak ve estetiği tekrar oluşturmak için kullanılabilir. Ya da estetik yapısı bozulmuş ve aşınmış dişlerin üzerinde uygulama sağlanarak, dişlerin tekrar estetik bir görüntüye sahip olması sağlanabilir. Hekimlerimiz bu tedavileri uygularken, öncelikle diş yüzeyinde temizlik sağlar ve daha sonrasında porselen diş uygulamasını tamamlar.

Sosyal Medyalarımız