Şeffaf Diş Teli Diş sağlığında estetik açıdan dişlerin tedavi gerektirdiği durumların başında çarpıklıklar, eğrilikler gelir. Ağız ve çene yapısını olumsuz etkilemesinin yanı sıra aynı zamanda gülüşleri dişleri gizleyecek şekle sokmaya sebep olan bu tür durumlar karşısında diş telleri ile kolay çözümler üretilebiliyor. Ancak diş tellerinin dişlerin eğriliklerine bağlı olarak birkaç yıla kadar uzayabilen tedavi süreçleri olmasından dolayı pek çok kişi bu diş tellerinin görünümünden rahatsız olabilir. Artık gelişen teknoloji ile birlikte şeffaf diş teli sayesinde dışarıdan görünümü belli olmayacak şekilde diş tellerinin kullanılması mümkün oluyor. Kurumumuzca sizlerden gelen talepler doğrultusunda diş tellerinizde şeffaf malzemeleri kullanabiliyoruz.

Şeffaf Diş Teli Diğer Diş Tellerinden Farklı Mıdır?

Diş tellerinin kullanılmasındaki temel amaç diş teli kullanımı ile birlikte dişlerde meydana gelen eğriliklerin ve istenmeyen görüntülerin düzeltilerek ortadan kaldırılmasıdır. Bu noktada şeffaf diş teli kullanımı ile birlikte de aynı amaç doğrultusunda dişlerin ideal konuma getirilmesi sağlanabiliyor. Kurumumuzda şeffaf diş telleri ile gerçekleştirdiğimiz tedaviler öncesinde sizlere bu malzemeler hakkında detaylı tüm bilgileri veriyoruz. Diş tellerinin işlevselliği bakımından değerlendirildiğinde diğer iş tellerine göre hiçbir farkı bulunmayan bu malzemeler diş teli kullanımı sırasında estetik açıdan kötü bir görünüm ortaya çıkartmaması ile dikkat çeker. Bizler dışarıdan görünmesi oldukça zor olan diş tellerinin kullanımı ile birlikte diş telleri ile yapılan tedavi süreçlerinde sizlerin gülüşlerinin yüzünüzden eksilmeden hayatınıza devam etmenizi sağlıyoruz.

Şeffaf Diş Teli Türleri Nelerdir?

Diş teli tedavilerini gerçekleştirdiğimiz uzman hekimlerimiz tarafından sizlere şeffaf diş teli ile ilgili farklı malzemeler ve bu malzemelerin özellikleri konusunda da detaylı bilgi veriliyor. Bu noktada sert plastik, seramik ve safir braketler konusunda bilgilendirilerek en iyi seçimi yapmanız yine sizlere bırakılarak tedavi süreçlerine devam ediyoruz. Esnek olması sebebiyle tedavi süreçlerini uzatma ihtimali barındıran sert plastik braketler en uygun fiyatlı ürünler olurken seramik ve safir braketler ile istenilen sonuçları kolaylıkla alabiliyoruz. Ancak bu ürünlerin tellerin kolay kırılabilir yapıya sahip olmasından dolayı çok dikkatli bir şekilde kullanması gerektiği konusunda da sizleri bilgilendirerek hizmet veriyoruz.

Sosyal Medyalarımız