Özel Diş hastanesi Yemek yerken ve konulurken zorlanmamak, ağrı çekmemek, estetik bir şekilde gülebilmek gibi birçok konu, ağız ve diş sağlığımızla doğrudan ilgilidir. Sağlıklı dişlere sahip olmak için, ağız hijyenine dikkat etmek gibi, bireylerin üzerine düşen sorumluluklar da bulunmaktadır. Bununla birlikte belirli aralıklarla diş hekimi tarafından yapılacak kontroller, bireylerin fark edemedikleri çürüklerin erken dönemde tespit edilerek kolaylıkla tedavi edilmesine olanak vermektedir. Ayrıca ağız bakımından bağımsız olarak dişlerde meydana gelen yapısal nedenlerle ilişkili sorunlarda da özel diş hastanesi olarak hizmet veren kliniğimizin alternatif çözümlerinden yararlanılabilmektedir.

Kanal Tedavisi İçin Özel Diş Hastanesi

Özel diş hastanesi olarak hizmet veren kliniğimizde görev yapan uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilen tedaviler arasında yer alan kanal tedavisi en sık kullanılan ağız içi uygulamalardan biridir. Bu uygulamada sorunlu dişte bulunan canlı doku alınarak oluşan boşluk doldurulmakta ve bu şekilde hastalarımızın diş ağrısı ortadan kaldırılmaktadır. Kanal tedavisine gerek duyulmasının temelinde diş çürükleri yer almaktadır. Ancak bu çürükler temizlenip dolgu yapılabilecek kadar yüzeysel olmadığından kanal tedavisi bir zorunluluk olarak ortaya çıkmaktadır. Yüzeysel aşamadayken tedavi edilmeyen çürüğün dentin ve pulpa tabakalarına ulaşması sonucu tedavi için dişin daha derin noktalarına ulaşılması gereği doğmaktadır. Tedavi, çürüğün temizlenmesi ve dişin kök uçlarına dek doldurulmasına dayanmaktadır. Kanal tedavisinin en önemli avantajı doğal dişin varlığını sürdürmesidir. Lokal anestezi altında uygulanan bu işlem sırasında hastalarımız ağrı hissetmemektedir.

Diş Çekimi İçin Özel Diş Hastanesi

Özel diş hastanesi olarak hizmet sunan kliniğimizde, tedavisi mümkün olmayan dişlerin çekimi işlemi de gerçekleştirilmektedir. İmplant tedavisi öncesinde ya da diş kökü ve kemik patolojisinde kist varlığı halinde de diş çekimleri gerekebilmektedir. En basit haliyle diş çekimleri lokal anestezi altında dişin yuvadan uzaklaştırılmasıdır. Daha önemli vakalarda ise çekimin cerrahi yöntemlerle yapılması gerekebilir. Ağız içi küçükse ya da diş kırılarak diş etine gömüldüyse, lokal anestezi altında çalışmanın oldukça sıkıntılı olduğu bu hallerde, cerrahi yöntemler kullanılabilmektedir. Kliniğimizde cerrahi yöntemler, deneyimli hekimlerimiz tarafından genel anestezi uygulamalarından yararlanılarak gerçekleştirilmektedir.

Sosyal Medyalarımız