Hamilelikte Diş Ağrısı Diş ağrısı hemen herkesin başına gelen bir sağlık sorunudur. Çeşitli sebeplerden dolayı kişiler diş ağrısıyla karşılaşabilir. Bu durum tek bir nedene bağlanamaz. Birden fazla nedeni olan diş ağrısına maruz kalan hastaların en kısa sürede bir uzmana danışmasını tavsiye ederiz. Diş ağrıları konusunda akla ilk gelen sebep diş çürükleridir. Çürükler hastaları ciddi derecede rahatsız edebilir. Tek neden çürükler de değildir. Diş eti hastalıkları da yoğun ağrılar görülmesinin sebeplerinden olabilir. Temel nedenler bunlar olsa da başka sebepler de gözlenebilir. Örnek vermek gerekirse; yemek sırasında ağzınızda veya diş aralarında kalan yiyecek artıkları kısa süreli diş ağrılarının sebebi olabilir. Bununla birlikte sinüzit ve diş çatlakları da ağrı sebebidir. Bütün bu nedenlerin dışında bir de hamilelikte diş ağrısı konusu ayrıca değerlendirilmelidir. Bu konusunda uzman diş doktorlarımızın tecrübesinden yararlanabilirsiniz.

Hamilelikte Diş Ağrısı Nedenleri

Yukarıdaki nedenler diş ağrılarının ilk akla gelen nedenleridir. Bunun yanında hamilelikte diş ağrısı gibi bu döneme özel sorunlardan bahsedebiliriz. Hamilelik döneminde kadınların vücudunda bazı değişimler gözlenir. Progesteron ve östrojen hormonlarının seviyesinde değişim gözlenir. Bu durum diş plakları konusunda tetikleyici bir etkiye neden olmaktadır. Temizlenmeyen plakların diş ve diş eti sorunlarına yol açacağını söyleyebiliriz. Siz de hamilelik döneminde yaşadığınız diş problemleriniz için uzmanlarımıza başvurabilirsiniz. Bu dönemdeki diş ağrılarınızın temel nedeni belirlenerek tedaviye başlanacaktır. Polikliniğimiz bünyesindeki doktorlarımız yaşanan yeni teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve en modern tedavi yöntemlerini sizlere sunmaktadır. Diş ağrılarınızın nedenleri en yeni yöntemlerle saptanıp sonrasında tedaviye başlanmaktadır.

Hamilelikte Diş Ağrısı ve Kurtulma Yöntemleri

Hamilelikte diş ağrısı sorunları yaşıyorsanız öncelikle bu konuda bilinçli olmanız gerekir. Hamileliğin getirdiği bir sorun mu yoksa önceden gelen bir diş probleminiz var? Bunu bilmek de önemlidir. bu dönemde kadınların yeme alışkanlıkları bozulur. Düzensizleşir ve ağız bakımına yeterince önem verilmeyebilir. Çok sık tekrarlanan öğünler neticesinde hamilelerin diş ve ağız temizliğine yeterince dikkat etmediği gözlenir. Bu nedenle hamilelik döneminde ağız ve diş bakımına dikkate edilmelidir. Hamilelikte ciddi sorunlarla karşılaşmamak için hamilelik öncesinde kadınların bütün diş sorunlarını gidermesi gerekir. Olası sorunlarda önce kadın doğum uzmanından bilgi alınır. Genelde tedaviler 4 ile 6 aylık dönemde uygun olabilir. Öncesi ve sonrası hamileler için uygun değildir. Ertelenme ihtimali varsa doğum sonrasına da ertelenebilir. Bu konudaki detayları uzman doktorlarımızdan öğrenebilirsiniz. Sitemiz üzerindeki iletişim numaralarını kullanarak kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyalarımız