Protez Diş Nedir?

Protez Diş Nedir? Dişlerde yaşanan sorunlar çeşitli tedavi yöntemleri ile geçici olarak aynı dişlerin kullanılmasını sağlayarak sürdürülebiliyor. Ancak özellikle yaşın ilerlemesi ve dişlerin bakımsız bırakılması sonucunda ağızda var olan dişlerin kullanılmasını oldukça zorlaştıracak tedavi yöntemlerini uygulamaya koymak gerekli hale gelebiliyor. Bu noktada dişlerin çürümesi, dişin kırılması ve düşmesi, dolguların çürükleri ortadan kaldırmada yetersiz olması sebebiyle ortaya çıkan sorunları protez diş kullanımı ile ortadan kaldırabiliyoruz. Her alanda olduğu gibi protez alanında da uzman hekimlere sahip olan kurumumuz ile birlikte en iyi tedavi sürecini deneyimleyerek çözüm üretmenizi sağlıyoruz. Her soruna karşı özel bir şekilde yaklaşarak söz konusu sorunu ortadan kaldıracak protez çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. İmplant

Protez Diş Türleri Nelerdir?

Kişilerin yaşadığı diş problemlerine, ağızların yapısına bağlı olarak protez diş türleri çok farklı şekillerde ortaya çıkabilmektedir. Uzun yıllardan beri diş sağlığı alanında faaliyet gösteren bir sağlık kurumu olarak bizler farklı türlerdeki protez dişlerin tamamıyla tedavi süreçlerinin ilerlemesini sağlayabiliyoruz. Protez türleri arasında ilk çeşit sabit protezler oluyor. Kişinin kendi dişlerinin kullanıldığı bu protezlerde yine metal ya da porselen kullanımı takip edilerek 10 günlük bir sürenin ardından tedavinin tamamlanması sağlanabiliyor. Köprü ve kron gibi türleri de bulunan bu protezler için 8 yıla kadar geçen sürede değişimlerin yapılması da gerebiliyor. Bir başka protez türü olan hareketli protez alanında da tedavi hizmetleri sunan kurumumuzda yine uzman hekimlerimiz tarafından düzenli kontrollerin yapılmasıyla sonuca ulaşılmasını sağlıyoruz.

 

 

Protez Diş Hangi Türde Olmalı?

Hastaların tercihlerine bağlı olarak sabit ve hareketli protez diş şeklinde uygulaması yapılabilen protez dişlerin doktor tarafından izlenen tedavi yöntemlerine uygun şekilde belirlenmesi de mümkün olabiliyor. Bu noktada kurumumuza tedavi olmak üzere gelen sizler için protez dişlerin tedavisi sırasında sizlerin yaşayabileceği tüm durumlar karşısında bilgilenmenizi sağlayarak tedavilerin tamamlanmasını mümkün kılıyoruz. Hastalarımızın büyük bir çoğunluğunun hareketli protezlerin kullanım sorunları olduğuna dikkat ederek bunları tercih etmemesinden dolayı çekince duymasına rağmen uzman hekimlerimiz tarafından her iki protez türünde de beklentilerin karşılanmasını sağlıyoruz. Protez dişlerle birlikte tekrar eski sağlıklı dişlerinize sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medyalarımız