fbpx

İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant tedavisi nedir sorusu ile çok karşılaşmaktayız. İmplantın uygulanması belirli bir sürecin sonucunda gerçekleştirilmektedir. Diş tedavisi yapılmadan önce doktorlarımız çekilmiş veya kaybedilmiş olan dişin alt kısmının iyileşmesini beklerler. İyileşme sürecinin ardından gerekli olan muayeneler sonucunda çenenin kemi yapısının bu tedaviye uygun olup olmadığı kontrol edilir. Yapılmış olan kontroller sonrasında çene yapısında bir sorun yok ise implant tedavisi uygulanmaya başlanır. Bu işlem için ise öncelikle çene kemiğinde tedavi sırasında gerekli olan implant çalışması için alanın açılması gerekir. Çene kemiğinde özel olarak açılmış olan bu alana bir metal parça yerleştirilmektedir. Bu işlemimiz vidalama yöntemi ile yapılır. Vidalama işleminin yapıldığı metal parçanın üzerine gerekli olan parçalarımız yerleştirilir ve diş yerine yerleştirilerek alan oluşturulur. En son olarak ise ağız ve çene yapısında göre hazırlanan dişler bu alana yerleştirilmektedir. İmplant, kesinlikle profesyonellik ve titizlik gerektiren bir işlemdir.

İmplant Tedavisi Ne kadar Sürer?

Bu tedavi yalnızca diş kayıplarında değil diş çekilmelerinde de uygulanmaktadır. Tedavi esnasında çene kemiğine yerleştirilmekte olan metal malzemeler titanyum gibi kolay dayanıklı malzemeler ve insan sağlığını olumsuz etkilemeyecek malzemelerden seçilir. Bu sebeple de seçmiş olduğumuz malzemeler sağlığınız açısından bir tehdit oluşturmaz. İmplant tedavisi nedir sorusuna bu tedavinin hangi sürede uygulandığını uzman doktorlarımıza danışarak yanıt alabilirsiniz. Kaliteli ürün kullanımı bu noktada oldukça önemlidir. Kaliteli malzemeleri kullanarak ve gerekli muayeneleri yaparak başladığımız implant tedavisi uzun ömürlü olacaktır. Aynı zamanda ağız ve diş sağlığını da mutlaka aksatmamak gerekir.

implant dis
İmplant tedavisi nedir

İmplant Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

İmplant uygulamamız sağlam, rahat ve güvenilir bir tedavidir. İmplant üzerine yapılan protezler, gerçek dişlerinizin yerini alırlar ve doğal bir yapı oluştururlar. Eksik dişlerinizi tamamlarken, sağlıklı dişlere dokunulmamaktadır ve diğer protez uygulamalarına gör daha uzun ömürlülük sağlanmaktadır. Size vermiş olduğu güven ile eksik dişlerinizin olmasından kaynaklanan özgüven veya psikolojik etkilerin de önüne geçmiş olursunuz. Uzmanlarımız bu noktada birbirlerinden farklı implant tipleri üretmekte ve bilime katkıda bulunmak adına çalışmalarını sürdürmektedir. İmplant tedavisi nedir diyenler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda şunu da belirtelim ki, en popüler diş estetiği uygulamalarımız arasında implant uygulaması yer almaktadır.

Sosyal Medyalarımız