Diş Estetiği Öncesi ve Sonrası

Kişilerin özgüvenlerini bile olumsuz yönde etkileyebilecek olan dişlerin görüntüsü sosyal hayat içerisinde kişilerin kendine rahatsızlık veren noktalardan biri olmaktadır. Gülümserken dişlerini saklamak istemeyen kişiler için diş estetiği öncesi ve sonrası ile hastalarımıza sunduğumuz bir tedavi yöntemi olmaktadır. Tel kullanmasına gerek kalmadan düzgün bir şekilde dişler sıralanmış olan hastalarımızda sigara, aşırı çay ve kahve tüketimi gibi etkenlere bağlı olarak lekeler ortaya çıkabiliyor. Bu lekeli görüntü kirli bir resim verdiği için bembeyaz dişlerden kişileri uzaklaştırırken gülümsemelerin saklanmasına da sebep oluyor.

diş estetiği öncesi ve sonrası

Diş Estetiği Öncesi ve Sonrası Nasıl Değerlendirilmeli?

Gülüşlerini ortaya çıkarmak ve toplum içinde daha rahat şekilde hareket etmek isteyen pek çok kişi diş estetiği öncesi ve sonrası işlemlerine dahil olarak estetik dişlere sahip olmak istiyor. Ancak bu tür çalışmalar talep edilmeden önce mutlaka bazı noktalara dikkat ederek bir karar vermek gerekmektedir. Bunlardan ilki tedavilerin kimi hastalar için yüksek fiyatlarla sonuçlanan bedeli olmasıdır. Özellikle hassas yapıdaki teknik materyallerin kullanılması sonucunda tedavi ücretlerinin yüksek fiyatlara ulaşması söz konusu olduğu için bu noktada hastalarımızın öncelikle fiyat konusunda bilgi alarak hizmetlerden yararlanmak isteyip istemediğini ortaya koymalıdır. Bunun dışında estetik diş hekimliğinin sigortalar tarafından karşılanmaması söz konusu olduğu için hastaların estetik tedavi alırken son derece özenli bir şekilde seçim yapması gerekmektedir.

Diş Estetiği Öncesi ve Sonrası Ne Kadar Sürer?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte diş alanında kullanılan maddelerde de hızlı bir gelişme yaşandı. Buna nedenle, diş estetiği için kullanılmakta olan porselen kuronlar, laminateler ve inley olarak bilinen dolgu malzemelerden bahsedebiliriz.  Bu malzemeler geçmişte olduğunda çok daha uzun süreli ve dayanıklı bir kullanım elde edilmesini sağlayabiliyor. Ancak yine de çeşitli sebeplerle diş estetiği öncesi ve sonrası işleminin ardından bu parçaların kırılması ya da çatlaması da söz konusu olabiliyor. Bizlere bu şikayetlerle gelen müşterilerimizi diş tedavisinin başında bilgilendirmiş olduğumuz için tedavilerin tekrarlanması gerekebilecek zamanlar konusunda bilinçli hastalarla hareket ediyoruz. Özellikle genç hastalarımız için bu türden işlemlerin 10 ile 15 yıl arasında tekrarlanması gerekli olabilmektedir.

Sosyal Medyalarımız

Diş estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için sayfamızı ziyaret edin.