Ataşehir İmplant Tedavisi

Ataşehir İmplant Tedavisi Dişler çok farklı sebeplerle beraber zaman içerisinde deforme olmakta veya çürümektedir. Bu durumda dişin tedavilerinde dolgu kanal tedavisi gibi farklı opsiyonlar devreye girmektedir. Fakat bütün çabalara rağmen bazen çürümüş olan dişlerin kurtarılması mümkün olmamaktadır. Diş eti hastalıkları gibi durumlarda da diş çekilmesi söz konusu olduğunda dişin yeri boşalacağından dolayı çok büyük sorun yaşanabilmektedir. Fakat son dönemde kurumunuz tarafından da uygulanmakta olan modern Ataşehir İmplant Tedavisi ile birlikte çekilmiş olan dişlerin yeri kalıcı ve sağlam bir şekilde doldurulabilmektedir. Bu uygulamada titanyum gövdeden oluşan yapay bir diş kökü ağız içerisine yerleştirilmekte böylece implant uygulaması ile beraber sağlam çözümler sunmaktadır.

Ataşehir’de İmplant Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Geçmişte diş hekimi uygulamalarında genellikle protez dediğimiz takma dişler kullanılmaktaydı. Takma dişler ağız içinde hareket etmek ile beraber diş etine zarar verdiğinden dolayı pek de kullanışlı aparatlar değildir. Bundan dolayı ağzın içinde sabit duran yapay dişlerin uygulanması yemek yeme konforu ağız diş sağlığı açısından çok daha uygun olmaktadır. Buradan hareket edilerek üretilmiş olan Ataşehir İmplant Tedavisi uygulamalarında titanyum dediğimiz paslanmayan korozyona ve neme karşı dayanıklı aynı zamanda vücut dokusuyla da uyum sağlayan materyalden üretilen yapay kökler çene kemiğine vidalama şekli ile yerleştirilmektedir. Çok kolay bir şekilde üretilip uygulanması da hızlı bir şekilde yapılabildiğinden dolayı kaybedilmiş olan dişin yerine yerleştirilen implantlarla birlikte stabil olan çözümler sunulmaktadır. İmplant yerleştirildikten sonra implantın üstüne konulacak olan protez diş çok daha uzun ömürlü ve dayanıklı olmaktadır.

ataşehir i̇mplant tedavisi

Kolay İmplant Tedavisi

İmplant uygulamasının en büyük avantajı dişin sabit olması ve protezde olduğu gibi hareket etmemesidir. Böylece protezden kaynaklanan ağrılar giderilerek sabit bir dişle beraber çok rahat bir şekilde çiğneme işlevi gerçekleştirilebilecektir. bununla beraber Ataşehir İmplant Tedavisi protez ile kıyaslandığında çok daha uzun ömürlü olan tedavi yöntemleridir. Titanyum gövde mukavemet taşıdığından dolayı kolay kolay deforme olmayıp gevşememekte uzun yıllar rahatlıkla ağız içinde kullanım meydana getirmektedir. Ayrıca protez diş uygulamalarında kancalarla beraber dişler yerleştirildiğinden dolayı görüntü açısından da pek hoş olmayan bir durum ortaya çıkmaktadır. Ancak kurumunuz tarafından uygulanmakta olan implant tedavisinde doğal diş görünümü muhafaza edildiğinden dolayı görsel açıdan da hasta rahatsızlık duyulmamaktadır.

Sosyal Medyalarımız