Porselen Lamina Diş Kaplama

Kötü görüntüye sahip bir diş yapısı olan ya da ön dişlerinde problemleri bulunan kişiler için porselen lamina diş kaplama oldukça güvenli bir yoldur. Böylece dişler estetik bakımdan güzel bir görüntü kazanır. Ayrıca çarpık, lekeli, aralıklı ya da kırık yapıdaki dişler de düzeltilir.

Porselen lamina diş yapısına kimyasal olarak bağlanır. Yeni gelişmeler sayesinde diş hekimlerinin müdahale etme hızı artmıştır. Kısa süre içerisinde muhteşem bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Diş yapısına uygun olarak yapıştırılan porselen lamina diş kaplama doğal diş yapısına uygun olarak tasarlanır. Böylece dişler zarar görmeden kaliteli bir şekilde düzeltilir.

Porselen Lamina Avantajları Nelerdir?

Günümüzde kötü bir görüntüye sahip dişler için porselen lamina diş kaplama tercih edilir. Böylece dişleriniz muhteşem bir görüntüye sahip olur. Üstelik porselen lamina işlemi hızlı ve güvenilirdir. Diğer avantajları da şu şekildedir;

  • Porselen lamina oldukça ince bir tabaka halinde hazırlanır. Böylece ışığı geçirmez ve yansıtmaz. Bu bakımdan dişlerin doğal yapısına benzer. Güzel bir görüntü sunar.

  • Dişinizde küçük bir yuva açılarak işlem yapılır.

  • Diş gereğinden fazla küçülmez.

  • Aşınmaya karşı çok dirençlidir.

  • Diş taşı oluşumunu engeller.

Eğer dişlerinizin şeklini ve rengini değiştirip güzel bir görüntüye sahip olmasını istiyorsanız porselen lamina yöntemi tam da size göredir. Dişlerinizdeki tüm sorunları düzeltmek için bizimle iletişime geçerek güvenilir bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

porselen lamina diş kaplama

Porselen Lamina Diş Kaplama Kimlere Uygulanır?

Porselen lamina diş kaplama dişlerinizin estetik bir görüntü kazanması için ideal bir çözümdür. Doğal bir görüntü sağlaması sayesinde güzel bir gülümseye sahip olabilirsiniz. Üstelik uygulanma süresi de 5 ya da 7 gün arasında kısa bir süreye sahiptir.

Porselen lamina diş kaplama kimlere uygulanır diye merak ediyorsanız şu şekilde bir liste hazırlayabiliriz;

  • Dişlerinde ayrılık olan

  • Ön dişlerini aşınmış ya da kırılmış olan

  • Dişlerinde çarpıklık bulunan

  • Kalıtsal problemler olan

  • Dişlerinin görüntüsünden memnun olmayan herkese uygulanabilen güvenilir bir yöntemdir.

Dişlerin doğal yapısına uygun sentetik teknoloji kullanılması sayesinde güzel bir görüntü elde edilir. Dişlerin yarı şeffaf görüntüsü taklit edilerek düzeltilir.

Porselen Lamina Diş Kaplama Uygulaması

Porselen diş uygulaması sabit ve hareketli olmak üzere iki şekilde yapılabilmektedir. Her iki durumda da porselen dişlerin bakımları düzenli olarak ve doğru şekilde yapılmalıdır.

Protez dişin yapımı hastanın muayenesi ve dişin uygulanacağı bölgenin belirlenmesini müteakip bölgenin kalıba alınması ile başlanır. Diş üzerine protez yerleştirilecek ise diş öncelikle en uygun şekilde küçültülür. Üzerine protez oturtulacak şekle getirilerek dişin son hali verilir.

Dişin takılması öncesinde diş renginin ten rengi ve yüz yapısı ile uyumu ve diş etine uyumu provalar ile kontrol edilir. Bu kontrollerden sonra dişin takılma işlemi yapılır.

Porselen Diş Bakımı

Kişiye takılan en uygun porselen diş takıldıktan sonra mutlaka en doğru şekilde bakıma ihtiyaç duyar. Bakımı için uygulayıcı hekiminizden öğrenebileceğiniz en iyi metotlar ile protez dişinizin uzun yıllar boyunca kullanılabilmesini sağlayabilirsiniz.

Sabit protezlerde, günde en az 2 defa fırçalamak, gargara yapmak ve diş ipi kullanmak gerekir.

Hareketli protezlerde, yiyecek ürünleri tüketiminden sonra protez çıkartılarak suyun altında temizlenmeli, uykudan önce çıkartılarak protez fırçalanmalı ve özel protez temizleyici ağız ürünleri içerisinde bekletilmelidir.

Protez diş uygulamasının en önemli birinci basamağı kesinlikle konusunun uzmanı, sizin ve sevdiklerinizin sağlığını kolaylıkla ve güvenle emanet edebileceğiniz bir diş hekimi seçimi oluşturur. Hekimlerimiz işte tam bu noktada size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacak ve en kalıcı, doğru ve sağlıklı tedavi yöntemlerini uygulayacaklardır.

Seçeceğiniz hekimin size bulunduğu protez diş bakımı önerilerine noksansız olarak uymanız sizin ve dişlerinizin sağlığı için çok önemlidir.

Sosyal Medyalarımız

Randevu Almak için:

[contact-form-7 id=”110″ title=”Randevu Formu | Orident.net”]