Porselen Diş

 

Porselen Diş Ağızda eksik olan dişlere çözüm bulunması gerek sağlık açısından
gerekse estetik görünüm yönüyle oldukça önemlidir.

Porselen Diş

Porselen Diş Ağızda eksik olan dişlere çözüm bulunması gerek sağlık açısından gerekse estetik görünüm yönüyle oldukça önemlidir. Porselen diş uygulamaları estetik diş hekimliği alanında en sık tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Porselen dişler çeşitli nedenlerle kaybedilmiş dişler için yapılan ve doğal görünen, çiğneme ve konuşma işlevlerinin düzgün çalışmasının sürdürülmesini sağlayan uygulamalardır. Porselen dişleri yaptırabilmek için 18 yaşın üzerinde olmak gereklidir. Diş estetiğini sağlamak için ortodonti gibi yöntemlerden yararlanmak istemeyenler için porselen uygulamalar önemli bir alternatif oluşturmaktadır. Bu uygulamadan faydalanmak isteyenler herhangi bir sebeple dişini kaybetmiş, dişi kırılmış ya da şekil değiştirmiş olanlar ile diş renginde değişiklik olmuş kişilerdir.

Porselen diş kaplamaları hastaların taleplerini ve dişlerinin durumunu göz önünde bulundurarak tedavide alternatif sunmak amacıyla farklı çeşitlerde yapılmaktadır. Porselen kaplamalar metal destekli olabildiği gibi zirkonyum destekli de olabilmektedir. Porselen kuron-köprü uygulamalarımızdan yararlanabileceğiniz gibi full porselen kaplamalarımızdan da yararlanabilirsiniz.

Sizi ve gülüşünüzü önemsiyoruz…

Bizimle İletişime Geçin

Neden Biz?

İnsan Merkezli Yaklaşım

Erişilebilirlik, süreklilik ve hasta odaklı yaklaşım, başarılı bir tedavi sürecinin temelidir.

Uzman Ekip

Uygulamalar ustalaşmış düzeyde, bilimsel niteliği olan bakış açısıyla planlanmaktadır.

Özel Tasarım

Tıp, teknoloji ve sanatın harmanlanmasıyla idealimiz, doğal gülüşünüzü yeniden kazandırmaktır.

Porselen Diş Kaplama

Porselen diş uygulamamız ile dişlerinin görünümünün estetik olmadığını düşünenler için doğal bir diş ve gülüş görünümü sağlanmaktadır. Zirkonyum porselenlerin diş tedavilerimizde kullanılmasının avantajları:

Yüzeyinin pürüzsüz olması sebebiyle plak birikimi yapmamaktadır.

Dişlerde soğuk ya da sıcağa karşı hassasiyet oluşumunu önlemektedir.

Yiyecek ve içeceklerin diş rengini bozan özelliklerinden etkilenmemektedir.

Estetik bir malzemedir. Bu nedenle özellikle ön dişler için tercih edilmektedir.

İçeriğinde metal bulunmadığından tat değişikliğine ya da kokuya yol açmamaktadır.

Zirkonyum dokulara dost olarak nitelendirilebilecek bir malzemedir ve alerjik etkileri yoktur.

Metal destekli porselenlere kıyasla zirkonyum porselenler diş eti ile uyum açısından daha iyi sonuç vermektedir ve diş eti morlukları görülmemektedir.

Dayanıklı ve dirençli bir malzeme olduğundan arka dişlerde dahi rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu kadar güçlü bir yapısı olması ışığı geçirecek estetiklik ve zariflikte olmasını engellememektedir.

Sizi ve gülüşünüzü önemsiyoruz…

Öncesi & Sonrası

Bizimle İletişime Geçin