İmplant Diş Ağrısı Diş tedavilerinin ülkemizde ne yazık ki ihmale uğrayan konulardan biri olduğu görülmektedir. Daha çok dişlerin fırçalanması noktasında edinilmeyen alışkanlıklar ve dişle alakalı tedavilerin gerektiği gibi önemsenmiyor oluşu diş rahatsızlıklarında meydana gelen artışı gözler önüne sermektedir. Birçok kişi dişlerinde ağrı sızı yahut benzeri problemler yaşamadan doktora başvurmamaktadır. Bu durum ihmalden kaynaklı diş kayıplarını beraberinde getirmektedir. O halde ağız içinde eksilen dişlerle alakalı yürütülmesi gereken birtakım tedavilere de yer verilecektir. Söz konusu tedavilerin arasında gerek idealliği gerekse de uzun bir ömre sahip oluşu ile dikkat çeken uygulama ise implant olacaktır. Çeşitli sebeplerle kırıldığı görülen, kurtarılmak için geç kalınmış çürük dişler yahut çekilmiş dişler özel tedavilerle yeni dişlere ihtiyaç duyacaktır. Bu noktada ön plana çıkan implant diş ağrısı ile sonuçlanabilmektedir. Bu durum kimi zaman normal kabul edilse de başarılı geçen tedavi sonrasında ağrılarla karşılaşılmadığı da ayrıca bilinmelidir. O halde gerek uzman doktorlarımızın profesyonelliği ile gerekse de başarılı sonuçları temel alan tedavilerle yanınızda olduğumuzu söyleyebiliriz. Zira bugüne dek bizleri tercih eden herkes hizmetlerimizden istisnasız olarak memnun kalmıştır.

Tedavi Sonrası İmplant Diş Ağrısı İçin Dikkat!

Belirli süreçlerin işletilmesiyle gerçekleştirilen tedavi için öncelik daha öncesinde kaybedilen yahut çekilen dişlerin alt kısmındaki iyileşme sürecini beklemektir. Böylelikle gerekli muayenelerin yapılması ve çenedeki kemik yapısına dair tedaviye uygunluk kontrolü de sağlanmış olacaktır. Kontrollerin ardından uzman hekimlerimiz eğer herhangi bir sorunla karşılaşmaz ise tedavi sürecine başlayacaklardır. Bu süreçte çene kemiğinde gerekli alan açılacaktır. Uygun görülen malzemelerle açılan özel alanda, metal parçalar ağırlıklı olacak şekilde yerleştirilme işlemini tamamlamaktadır. Söz konusu yerleştirmeler çene kemiğinde vidalama ile gerçekleştirilmektedir. Vidalama işleminde metal parçalar üzerine diğer parçalar da eklenmekte ve dişin yerleştirileceği alan ayarlanmaktadır. Son olarak ise ağız ile çene yapısı göz önüne alınarak hazırlanan diş söz konusu alana yerleştirilmektedir. Bakıldığında her bir aşamasında titizlik gerektiren tedavi süreci sadece titizlik değil bilgi ve uzmanlık da gerektirecektir. O halde tedavi öncesi dişleriniz dolayısıyla da kendiniz için en doğru seçimi yapmalı sağlığınızı riske atmamalısınız. Aksi halde dişlerinizle ilgili büyük problemler yaşayabilirsiniz. Bu durum dişlerinize dolayısıyla da sağlığınıza yönelik zor bir dönemi beraberinde getirebilir. Öyleyse anestezi etkisi dışında implant diş ağrısı ile devam eden süreci beraberinde getirsin istemiyorsanız uzman hekimlerimiz ile söz konusu tedavi sürecine başlamanız sizin için ideal olacaktır.

İmplant Diş Ağrısı Neden Olur?

İmplant diş ağrısı yukarıda da bahsettiğimiz üzere anestezi etkisinin ardından söz konusu olabilmektedir. Ancak bu durum uzun sürerse tedavi ile ilgili problemlere değinilebilir. Bakıldığında tedavi sürecinde hasta isteğine yönelik genel anesteziye yer verilebildiği gibi lokal anesteziye de başvurulabilmektedir. Anestezi etkisinde olan hasta en başta ağrıyı hissetmez. Ancak sonrasında çene kemiğiyle diş etinin açılmasından ötürü hafif dereceli ağrılar söz konusu olabilir. Bu durum normal kabul edilecektir. Uzman diş hekimlerimizin verdiği ilaçlarla ise kısa sürede geçecektir. Bakıldığında dişlerinizi doğru hekimlere teslim etmeniz tedavi sürecinin başarılı geçmesinde etkili olsa da burada görev sadece doktorlara düşmeyecektir. Zira uzman hekimlerimizin görevi başarılı geçen tedavi süreçlerini ön plana çıkarmak olsa dahi hastaların da bu noktada payı büyük olacaktır. Eğer hasta tedavi sonrasında ağzının içerisinde bakteri oluşumuna izin verirse, enfeksiyon kaptırırsa ve antibiyotik kullanımını önemsemezse tedavi sonrası ağrıları da beraberinde getirecek demektir. O nedenle ağız bakımı konusunda titiz davranmaya özen gösterilmelidir.

Sosyal Medyalarımız