Diş Tedavileri Nelerdir?

Diş Tedavileri Nelerdir? Diş problemleri hemen herkesin karşılaştığı bir rahatsızlıktır. Teknolojik gelişmelerin de ışığında her geçen gün yeni diş tedavi yöntemleri ortaya çıkmakta, bu sayede dişer tedavi edilmektedir. Diş tedavileri nelerdir diye merak edenler yazımızın devamındaki bilgileri okuyabilirler.

Diş Tedavileri Nelerdir? Hangi Tedavi Yöntemleri Vardır?

  • İmplant tedavisi, ağızda eksilen dişleri yerine çene kemiğine yapay diş kökü yapılarak uygulanan yöntemdir. Uzun ömürlü ve doğal dişlere yakın tedavi yöntemidir.
  • Diş beyazlatma uygulamaları, dişlerin yapılarında ve renklerinde ortaya çıkan renk değişimlerinin tedavi edilerek doğal rengine kavuşturulması uygulamalarıdır.
  • Kanal tedavisi, dişlerde özellikle iltihaplanma sonrası damar ve sinirlerin alınması işlemidir. Kanal tedavisi sonrası dolgu ve kaplama ile dişlerin tedavisi sonlandırılır.
  • Ortodonti tedavisi, diş şekillerindeki bozuklukların tedavi işlemidir. Özellikle çene yapısından kaynaklandığı için uzun soluklu bir tedavi yöntemidir. Sonucunda ise estetik bir görünüm ortaya çıkar. Diş tedavileri nelerdir sorusu kapsamında yeni tedavi yöntemlerinin kullanıldığı bir tedavi uygulamasıdır.
  • Ağız kokusu tedavisi, doğal temizleme yöntemleri ile giderilemeyen ağız kokuları için uygulanır. Önce sebebi tespit edilir, daha sonra da tedavi uygulanır. Daha çok diş çürüklerinden kaynaklanır.
  • 20’Lik diş tedavisi, yirmilik dişlerden kaynaklı rahatsızlıklarda uygulanır. Çoğu zaman 20’lik dişler diğer dişleri sıkarak zayıflamasına ve erken yaşlarda dökülmesine sebep olur. o yüzden birçok kişinin damak yapısı gereği çekilmesi gerekir. 20’lik diş çekimi ise uzmanlık gerektiren özel bir tedavidir.
  • Porselen diş tedavisi sayesinde daha çok köprü çalışmalarıyla dişlerin kaplanması ve estetik bir görünüm kazanması sağlanır.
  • Diş çekimi uygulamaları, geri kazanımı mümkün olmayan ve ağız sağlığını tehdit eden dişlerde uygulanır.
  • Peridontoloji uygulamaları kapsamında diş eti kaynaklı rahatsızlıklar tedavi edilir.
  • Petodonti, bebeklikten 13 yaşına kadar olan çocukların diş problemlerine çözüm üretilen özel bir alandır. Özel uzmanlık gerektirir.

Diş Tedavileri Nelerdir, Diş Rahatsızlıkları Nasıl Tedavi Edilir?

Diş tedavileri nelerdir, diş rahatsızlıkları nasıl tedavi edilir ile birlikte dişlerin korunması önemlidir. O yüzden düzenli doktor kontrolü yapılmalı ve dişlerin doğru yöntemlerle, düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Diş tedavisi gereken durumlarda ise polikliniğimizden gerekli desteği alabilirsiniz.

Sosyal Medyalarımız